6 lutego 2024 r. w świetlicy SP 2 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ustanowiony został w 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Świetliki dowiedziały się co to jest Internet oraz poznały zasady netykiety, czyli jak bezpiecznie korzystać  z Internetu. Dowiedziały się na co zwracać uwagę oraz jak zachować się w przypadku zagrożenia. Wykonały plakat "Jak bezpiecznie korzystać z Internetu" oraz kolorowe komputery.

Dnia 30.11.2023 r. w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane andrzejkowe wróżby. Dzieci brały udział w licznych zabawach: "wyścigi butów", "serce z imieniem", "przyszłość ukryta w liczbach". Każdy chciał wiedzieć co czeka go w przyszłości. Oczywiście nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki. Radość ze wspólnej zabawy i uśmiechy dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była bardzo udana.

21.11.2023 roku w świetlicy szkolnej SP2 obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie, poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Uczniowie w świetlicy szkolnej mieli okazję do rozmów, miłych gestów, uczynków i zabaw podczas których przesyłali do siebie uśmiechy i pozytywną energię. Świetliki wykonały również promujący życzliwość plakat oraz ordery życzliwości. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że być życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a dostarcza wiele radości i pozytywnych emocji na twarzach innych ludzi. Pamiętajmy, żeby być życzliwym nie tylko od święta, ale okazujmy sobie wzajemną serdeczność przez cały rok.

30.10.2023 roku w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Dyni. Podczas zajęć, dzieci określały jak wyglądają dynie, poznały rodzaje dyń i sposoby ich wykorzystania. Dowiedziały się o zdrowotnych właściwościach tego warzywa. Dodatkową atrakcją tego dnia były zabawy ruchowe z wykorzystaniem dyni oraz zajęcia plastyczne. Święto Dyni zakończyliśmy wspólnym oglądaniem filmu edukacyjnego pt. "Kazio i Dzień Dyni". Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń i radości.

Jesteś tutaj: Home Świetlica