W Szkolnym Konkursie "Namalować poezję" dla klas IV – VIII wzięło udział czternaścioro uczniów. Uczestnicy tworzyli prace plastyczne w oparciu o wiersze polskich poetów. Należało zilustrować tekst wiersza lub jego fragmentu. Obrazy malowane przez poetów słowami zostały przetłumaczone przez młodych rysowników i malarzy na język plastyki.
I miejsce zajęła Kinga Andrzejewska z klasy VIa, II miejsce – Marcelina Kaczor IVa, III miejsce – Wiktoria Cieślak IVa. Wyróżniono prace Hanny Wałkiewicz z IVa i Tomasza Danielczaka z VIb.

Poniżej przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Ulotka - pobierz plik
Kwestionariusz - pobierz plik
Pismo SPZOZ w Gostyniu - pobierz plik

Czas powrotu do szkół i rozpoczęcie nauki stacjonarnej, był dla jednych momentem upragnionym, zaś dla drugich mniej wyczekiwanym. By ułatwić "świetlikom" integrację z grupą rówieśniczą, zorganizowano spotkanie ze szkolną psycholog oraz stworzono na poczet zajęć wychowawczo-opiekuńczych prezentację pt. "Powiedz TAK szkole!" (CANVA), dzięki którym uczniowie poczuli się pewniej i odnaleźli wsparcie po przeżyciach i trudnych doświadczeniach, związanych z sytuacją pandemiczną.

W ramach Szkolnego Programu Wychowawczego, zadbano o umiejętność pracy w grupie wśród "świetlików". W tym celu podczas zajęć opiekuńczo-wychowawczych, przeprowadzono grupę zabaw, które pomagają w nawiązywaniu relacji rówieśniczej, poprzez budowanie więzi w radosnej i luźnej atmosferze. Ich rolą jest budowanie zaufania i przełamywanie barier w kontakcie z innymi dziećmi. "Dobra zabawa" jest źródłem rozwoju naszych dzieci i integralną częścią ich życia. Dzięki niej, mają szansę poznawać swoje otoczenie oraz samych siebie, a także uczą się współpracy z grupą. Świętowanie Dnia Dziecka umożliwiło również kształtowanie poczucia przynależności do grupy. Wszystkim dzieciom życzymy beztroskiego dzieciństwa!

Jesteś tutaj: Home Aktualności