Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Finał Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania odbył się 10 listopada 2021 r. W klasach VI – VIII uczniowie czytali fragmenty utworów Stanisława Lema ("Bajki robotów" i "Cyberiada") w związku z trwającym Rokiem Lema z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza, w klasach II – V – fragmenty ulubionych książek. Konkurs składał się z dwóch etapów. Za wyłonienie klasowych Mistrzów Czytania odpowiedzialni byli wychowawcy klas. Jury oceniało kulturę słowa, dobór tekstów w klasach II - V, ogólne wrażenie. Spośród dwudziestu czterech uczestników wyłoniło Mistrzów Czytania.
W klasach II – V pierwsze miejsce zajął Kacper Orpel z IVa, drugie miejsce – Aleksander Karczewski z Vb, trzecie miejsce – Patrycja Kryłowska z IVc.
W klasach VI – VIII pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Paluszkiewicz z VIIIc, drugie miejsce – Sara Glinka z VIa, trzecie miejsce – Nikola Puślednik z VIIa.

Jesteś tutaj: Home Konkursy Szkolny Konkurs Pięknego Czytania