RODZICE PARTNERAMI SZKOŁY

Uczniowie klasy 2a dzięki panu Łukaszowi Skorupskiemu, ojcu jednej z uczennic, mieli okazję poznać, na czym polega praca strażaka. Ten ciekawy zawód cieszył się wielkim zainteresowaniem, bo marzą o nim chłopcy, szczególnie w młodszym wieku szkolnym. Uczniowie dowiedzieli się, że zawód strażaka zalicza się do zawodów o wysokim stopniu ryzyka. Strażak wykonuje ciężką pracę fizyczną, bardzo często w kłopotliwych warunkach atmosferycznych i niejednokrotnie w trudno dostępnych miejscach, dlatego kandydaci muszą wykazywać się doskonałym stanem zdrowia, dobrą kondycją fizyczną i siłą. Dzieci przekonały się, że od strażaka wymagana jest odwaga, chęć niesienia pomocy poszkodowanym, umiejętność pracy w grupie i współdziałania z innymi. Nasz gość dokładnie omówił zadania strażaków związane z gaszeniem pożarów, działalnością ratowniczą, likwidowaniem wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacją ludności z zagrożonego terenu. Na koniec spotkania dzieci musiały wykazać się znajomością numeru alarmowego i odegrać scenki przedstawiające wzywanie pomocy do straży pożarnej. Dużą atrakcją było zakładanie stroju, jaki ma na sobie strażak podczas akcji gaszenia pożaru. Dziękujemy!

Jesteś tutaj: Home Aktualności RODZICE PARTNERAMI SZKOŁY