Start
II Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Sporcie
Nasi uczniowie brali udział w II Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie. Po etapie szkolnym do finału powiatowego, który odbył się w Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach, awansowali Olek Karczewski z 7b, Wojciech Matysiak i Alex Danielczyk z 7c. Po rundzie eliminacyjnej Kahoot! do ścisłego finału awansowali Alex Danielczyk, który ostatecznie zajął 3 miejsce, oraz Wojciech Matysiak, który był 6. Gratulujemy!
Wycieczka rowerowa do Żelazna
18 czerwca klasy 7a i 7c wzięły udział w wycieczce rowerowej do Żelazna. Serdecznie dziękujemy Sołectwie Żelazno za przygotowanie miejsca na ognisko.
Matematyka na wesoło
5 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Matematyka na wesoło", który zgromadził utalentowanych matematycznie uczniów klas III. Konkurs ten miał na celu nie tylko sprawdzenie wiedzy matematycznej, ale również promowanie nauki poprzez zabawę i współzawodnictwo. Każdy z uczestników otrzymał unikalne zadania matematyczne, które wymagały zarówno logicznego myślenia, jak i znajomości działań matematycznych.
Zadania w formie escape roomu obejmowały tematykę od geometrii po algebraiczne łamigłówki. Każde zadanie było przygotowane w taki sposób, aby pobudzać kreatywność i umiejętność szybkiego myślenia.
18 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zostali również obdarowani upominkami za udział w konkursie, co spotkało się z uśmiechami na ich twarzach. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
Miejsce I: Olga Sekuła
Miejsce II: Aleksandra Banaszak
Miejsce III: Izabela Miś, Ula Adamska
Konkurs "Matematyka na wesoło" nie tylko dostarczył uczestnikom niezapomnianych doświadczeń, ale również przyczynił się do propagowania matematyki jako fascynującej i kreatywnej dziedziny nauki.
Lawendowa manufaktura
Kleszczewo - niewielka miejscowość nieopodal Osiecznej. Zaledwie kilka domów, a wśród nich ukryta w zieleni "Lawendowa manufaktura"... A w niej ogród, jak przeniesiony z obrazka dawnej polskiej wsi - pełen kwiatów, drzew owocowych, ziół i urokliwej kwitnącej lawendy. Na kilka godzin uczniowie z klas IB i IIA przenieśli się w czasie i poddali urokowi natury. Poznali tajniki uprawy delikatnej fioletowej roślinki, sztukę wydobywania z niej olejków eterycznych i ich wykorzystania. Po warsztatach każdy ściskał z dumą własną doniczkę z sadzonką i wskazówkami do dalszej pielęgnacji oraz własnoręcznie wykonaną kulę do kąpieli. Był i poczęstunek: placek drożdżowy z owocami domowego wypieku, lawendowa oranżada, a potem zabawy w ogrodzie. Ostatnim punktem naszej wycieczki i powrotu do teraźniejszości był ku wielkiej radości dzieci McDonald. Towarzyszył nam zapach lawendy...